مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

مرز خسروی آماده پذیرش زوار اربعین است

اندازه فونت :
۱۳۹۶/۰۴/۲۲

فرمانده نیروی انتظامی از افزوده شدن مرز خسروی به سه مرز زمینی ایران برای ترد زائران اربعین به کشور عراق خبر داد.

مرز خسروی آماده پذیرش زوار اربعین استبه گزارش سایت مجلس شهدا به نقل از گروه اجتماعی دفاع پرس، سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ تیر) در حاشیه بازدید از پایانه مرزی خسروی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تعداد بالای مشتاقان زیارت کربلای معلی در ایام اربعین، تصمیم گرفته شد مرز خسروی نیز به سه مرز اصلی زمینی ایران برای تردد به کشور عراق اضافه شود.

وی از فراهم بودن تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم در پایانه مرزی خسروی خبر داد و گفت: مرزهای غربی و شهرهای مجاور آن‌ها شرایط لازم را برای پذیرش زوار اربعین آماده کرده‌اند. نیروی انتظامی نیز آمادگی کامل برای پذیرش زوار در ایام محرم و اربعین را دارد.

این مقام ارشد ناجا خاطرنشان کرد: مذاکراتی با طرف عراقی جهت تردد زائران صورت گرفته است که امیدواریم آنها نیز آمادگی لازم را برای امور مربوط به مراسم اربعین و پذیرش زوار داشته باشند.

سردار اشتری افزود: مردم ساکن در مسیر عتبات عالیات از مشتاقان ابا عبدالله الحسین (ع) هستند، در سال‌های اخیر نیز زیر ساخت‌ها پیشرفت خوبی داشته‌اند و جاده و مکان‌های مناسبی در طول مسیر ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌ها بر این است که تمام شرایط برای عبور امن و آسان زائران و مسافران از خسروی فراهم شود، یادآور شد: نیروی انتظامی، ارتش و سپاه آمادگی دفاع از مرزها را دارند.

فرمانده ناجا ادامه داد: ظرفیت‌ها در گیت‌ها باید افزایش یابد، لذا مسئولان پایانه مرزی و فرمانداری باید بستر مناسب را فراهم کنند، همچنین پلیس مهاجرت و اتباع ناجا نیز خدمات لازم به منظور ایجاد گیت‌های لازم و موقت را انجام خواهند داد.

سردار اشتری در پایان تاکید کرد: شرایط امنیتی مناسب در کشور و جداره مرزها وجود دارد و هیچ نگرانی امنیتی احساس نمی‌شود، با این حال باید هنگ‌ها و پاسگاه‌ها بیش از پیش تقویت شوند.