مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

تشییع پیکر شهید «حمید مرادلو» پس از ۳۵ سال دراستان زنجان…

اندازه فونت :
۱۳۹۶/۰۵/۰۱

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: استان زنجان میزبان پیکر مطهر شهید «حمید مرادلو» از شهدای دوران دفاع‌مقدس خواهد بود که پس از ۳۵ سال دوری به وطن بازگشته است.

علی کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزئیات تشییع و خاکسپاری پیکر شهید حمید مرادلو بیان کرد: استان شهیدپرور زنجان با تقدیم سه‌هزار شهید در راه اعتلای انقلاب اسلامی و اهداف عالیه امام راحل کارنامه درخشانی را از خود برجای گذاشته است که با داشتن چنین شناسنامه و سابقه‌ای شاهد استشمام عطر ایثار و مقاومت از این دیار شور و شعور حسینی هستیم.

وی افزود: در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) بار دیگر طنین عطر شهادت در دیار عاشقان سیدالشهدا (ع) به مشام خواهد رسید و استان میزبان پیکر مطهر شهید «حمید مرادلو» از شهدای دوران دفاع‌مقدس خواهد بود که پس از ۳۵ سال دوری به وطن بازگشته و چشم مادر و پدر به دیدار فرزندشان روشن خواهد شد. استقبال از پیکر این شهید روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه راس ساعت ۱۹ در میدان بسیج با حضور مردم شهیدپرور و مسئولان استان برگزار خواهد شد.

کاظمی توضیح داد: شهید حمید مرادلو با ۱۷ سال سن در تاریخ ۲۸ شهریورماه ۶۱ در منطقه سردشت جاویدالاثر شد و در تاریخ ۹ آذرماه ۸۲ شهادت وی قطعی شد. همچنین پیکر این شهید جزو شهدای تازه تفحص شده اخیر است.

وی یادآور شد: مراسم وداع با پیکر شهید مرادلو در شامگاه روز چهارشنبه ۲۸ تیرماه ساعت ۲۲ به میزبانی حسینیه عاشقان ثارالله واقع در اتوبان ۲۲ بهمن برگزار و مراسم تشییع پیکر پاک شهید حمید مرادلو همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) ساعت ۱۰ صبح در روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه از مقابل مسجد جامع زنجان واقع در سبزه‌میدان به طرف گلزار شهدای بهشت حضرت فاطمه (س) (مزار پایین) با حضور مردم ولایی استان برگزار خواهد شد.

کاظمی خاطرنشان کرد: مراسم گرامی‌داشت این شهید عصر روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در مسجد احمدیه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برپا می‌شود.
خبرنگار -رضا حیدری