مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

آلبوم عکس ۱۴۰۰ قطعه‌ای دفاع مقدس در کرمانشاه منتشر می‌شود

اندازه فونت :
۱۳۹۶/۰۷/۰۴

آلبوم عکس ۱۴۰۰ قطعه‌ای دفاع مقدس در کرمانشاه منتشر می‌شود

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: آلبوم عکس دفاع مقدس شامل ۱۴۰۰ قطعه عکس در آینده‌ای نزدیک در کرمانشاه منتشر می‌شود.

به گزارش سایت مجلس شهدا، سردار بهمن ریحانی در نشست خبری که در سپاه برگزار شد با اشاره به اینکه شروع هفته دفاع مقدس با ایام محرم مصادف شده است اظهار داشت: نخستین روز از هفته دفاع مقدس در روز ۳۱ شهریور ماه با برگزاری رژه و نمایش اقتدار نیروهای مسلح در کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، جوانرود و سرپل‌ذهاب همراه است.

وی با بیان اینکه رژه نیروهای مسلح در کرمانشاه از ساعت هشت صبح در بلوار طاقبستان برگزار می‌شود عنوان کرد: در این مراسم علاوه بر نمایش اقتدار نیروهای مسلح، تجهیزات نظامی و سامانه‌های موشکی به نمایش گذاشته می‌شود.

ریحانی با اشاره به اینکه روز نخست این هفته با عنوان معنویت، اقتدار نیروهای مسلح، وحدت ملی و سلامت و روز دوم با عنوان جوانان، علم و فناوری و سربازان نامگذاری شده است گفت: اعزام اکیپ‌های پزشکی به مناطق محروم، نواختن زنگ مقاومت در مدارس و برگزاری مراسم تجلیل از سربازان و اعزام راویان به مدارس از برنامه‌های این دو روز است.

وی عنوان روز سوم و چهارم را ولایتمداری، همبستگی ملی و دفاع همه‌جانبه و اقتصاد مقاومتی، خودباوری و پشتیبانی مردمی و اصناف اعلام کرد و گفت: تجمع روحانیون رزمنده در شهر کرمانشاه، افتتاح برخی مراکز و برپایی نمایشگاه کاریکاتور از برنامه‌های این دو روز هفته دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه شعار روز پنجم بصیرت‌افزایی، بیداری اسلامی و استکبارستیزی است افزود: در این روز یادواره آبروی محله و تئاتر خیابانی دفاع مقدس برگزار و از خانواده شهدا سرکشی می‌شود.

ریحانی با بیان اینکه عنوان روزهای ششم و هفتم هفته دفاع مقدس به ترتیب رزمندگان، پیشکسوتان و زنان اسوه‌های صبر و مقاومت است گفت: تجلیل از خادمان یادمان شهدا و برگزاری مراسم سالروز شکست حصر آبادان از برنامه‌های این دو روز است و در روز جمعه پایانی این هفته نیز مراسم سینه‌زنی نیروهای مسلح در سبزه‌ میدان برگزار می‌شود.

وی از برپایی نمایشگاهی از توانمندی‌های دفاعی نیروهای مسلح از ۳۱ شهریور ماه در پادگان توحید خبرداد و عنوان کرد: نمایش رزمی فرهنگی باافلاکیان همچون سالهای گذشته در پادگان توحید برگزار می‌شود و امسال نیز عملیات مسلم‌بن‌عقیل بازسازی می‌شود.

ریحانی با اشاره به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: حرکت امام حسین(ع) براساس تکلیف امر به معروف و نهی از منکر بوده است و امروز که مقام معظم رهبری از آتش به اختیار نام برده‌اند به این معنا است که هر کس باید براساس تکلیف خود عمل کند.

وی با بیان اینکه زنده شدن اسلام براساس قیام عاشورا بوده است عنوان کرد: چنانچه بتوانیم این فریضه واجب را احیا و ارتقا دهیم سبب پیش‌روند‌گی و پیش‌برندگی در جامعه می‌شود و امروز مبنای تمام واجبات همین امر به معروف و نهی از منکر است و امروز دشمن به دنبال گرفتن هویت امر به معروف و نهی از منکر است.

ریحانی با اشاره به اینکه سبک زندگی اسلامی باید در جامعه ترویج یابد گفت: تجمع طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در نماز جمعه و نواختن زنگ این فریضه الهی از جمله برنامه‌های این هفته در استان کرمانشاه است.

وی از انتشار آلبوم عکس دفاع مقدس در استان کرمانشاه در آینده‌ای نزدیک خبرداد و عنوان کرد: ۷۵ هزار عکس در اختیار ما قرار گرفت که براساس بررسی‌های انجام شده در نهایت ۱۴۰۰ مورد آن برای آلبوم استخراج شد.

ریحانی با بیان اینکه تمام اقدامات و حاشیه‌های اجلاسیه نهایی کنگره سرداران و شهیدان استان کرمانشاه انجام شده است گفت: با توجه به اینکه در استان کرمانشاه هیچ مکان و مصلایی برای برگزاری کنگره وجود نداشت این کنگره به تأخیر افتاد اما از سال گذشته عملیات ساخت مکانی مناسب برای کنگره در دهکده اقتصاد مقاومتی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس استان کرمانشاه بعد از دهه محرم با حضور سردار محسن رضایی کلنگ‌زنی می‌شود اظهار کرد: مسئولیت این باغ موزه با دولت است و به دنبال تغییر کاربری آن هستیم و امید داریم با موافقت سردار محسن رضایی بعد از تاسوعا و عاشورا با حضور ایشان باغ موزه استان کلنگ‌زنی شود.

ریحانی با بیان اینکه انقلاب کشور ما حشر و تولد جدید از عالم هستی بود زیرا قبل از انقلاب اسلام در دنیا اسلام مرده‌ای بود گفت: بعد از انقلاب با توجه به اهداف و گفتمان آن تمام جهان استکبار و شرق و غرب در مقابل انقلاب ایستاد زیرا پیام‌آور عدالت، انسانیت و آزادی بود و بنابر کرامت‌ها و شعارهای انسانی دنیا و امپراتوری آنها کوچکتر می‌شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب چون پایگاههای دشمن و منافع آنها در ایران از بین رفته بود لذا جنگ بزرگی را علیه ما تدارک دید افزود: دفاع مقدس برای کشور مبدأ تاریخی، هویتی، حرکتی و هدایتی است و تاریخ فشرده و کوتاه کشور نشان می‌دهد که راه سعادت و عزت ما از درون جهاد عبور کرده است و این جهاد ‌نه‌تنها جهاد اصغر یا جنگ سخت بلکه جهاد اقتصادی و فکری را نیز شامل می‌شود.

ریحانی با بیان اینکه فضای ایجاد شده برای دفاع از حرم در سوریه نشأت گرفته از فرهنگ دفاع مقدس است گفت: تاریخ دفاع مقدس همچون گنج بزرگ و تمام‌نشدنی است که نتوانسته‌ایم به اندازه نیازی که پایه‌های نظام مستحکم شود از آن استخراج کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما اکنون نیز در حال جنگ هستیم و باید به همان ریسمان چنگ بزنیم افزود: به دنبال دفاع مقدس مهمتر از همه خودباوری را آموختیم در حالی که قبل از انقلاب کشوری ذلیل بودیم و تزریق احیای خودباوری و هویت به مردم توسط امام غیرقابل انکار است.