مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

برنامه به ‌مناسبت هفته دفاع مقدس در استان کرمانشاه برگزار می‌شود

اندازه فونت :
۱۳۹۶/۰۷/۰۴

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه:

۱۳۰۰ برنامه به ‌مناسبت هفته دفاع مقدس در استان کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه گفت: ۱۳۰۰ هزار برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سایت مجلس شهدا-کرمانشاه، سرهنگ مرادعلی محمدی در نشست خبری که در محل اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: برنامه‌های عمومی که در سطح ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در استان برگزار می‌شود ۱۳۰۰ عنوان برنامه است که در مجموع ۸۰۰ برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان به واسطه این کمیته‌ها برگزار و ۵۰۰ برنامه ویژه دفاع مقدس نیز در شهرستانها با فرماندهی فرمانداران شهرستانها برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه با بیان اینکه رسانه‌ها در عرصه فرهنگ و هنر تلاش عظیمی دارند گفت: امسال ۳۷ امین سالگرد دفاع مقدس است و هدف از برگزاری برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و نظامی دفاع مقدس هدف انتقال و نشر ارزشهای دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت به نسلهای آینده است.

محمدی با بیان اینکه این انتقال ارزش‌های دفاع مقدس همواره به عنوان یک عامل بازدارنده مطرح است که دشمن به کیان اسلام طمعی نداشته باشد بیان کرد: امسال برنامه‌های هفته دفاع مقدس با رویکرد جدیدی در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بر مبنای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برگزار می‌شود.

وی گفت: در هفته دفاع مقدس در استان کرمانشاه ۱۰ کمیته شامل کمیته نیروهای مسلح، فرهنگی، فضای مجازی و تشکل‌های مردم نهاد، ایثارگران، اطلاع‌رسانی، مساجد و روحانیت، ورزش و جوانان، زنان و خانواده، روستایی و عشایری، فضاسازی و تبلیغات و کمیته ارزیابی تشکیل شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه با اشاره به اینکه حماسه عظیم عاشورا نقش اصلی را در معنویت دفاع مقدس بازی کرده است بیان کرد: همکاری و هماهنگی سازمان‌های فرهنگی تبلیغی با دیگر سازمانها و حضور پررنگ مردم در دفاع مقدس نیز در این ایام در دستورکار قرار دارد.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بر اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس نظارت دارد افزود: بهره‌گیری از ظرفیت هنرمندان در تولید برنامه‌های هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، شعر، سرود و موسیقی نیز از برنامه‌های مهم این هفته است.

محمدی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیتهای رسانه استانی و ملی که اخبار دفاع مقدس را منعکس و از طریق سایتهای خبری به خارج از کشور انتقال دهیم گفت: ویژه به روز ۷ مهرماه سالروز شهادت شهیدان کلاهدوز، نامجو و جهان‌آرا به عنوان روز فرماندهان و توجه ویژه در استان به فرماندهان دفاع مقدس و کسانی که به عنوان فرماندهان دفاع مقدس نقش مهمی را در جنگ تحمیلی ایفا کردند نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بهره‌گیری از ظرفیت مساجد و پایگاه‌های دینی مقاومت سپاه در سطح استان نیز از دیگر رویکردهای مرکز حفظ نشر ارزشهای دفاع مقدس است اظهار کرد: عملیات مسلم بن‌عقیل همزمان با هفته دفاع مقدس از طرف سپاه نبی اکرم(ص) در پادگان توحید استان کرمانشاه بازسازی می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه با اشاره به اینکه امسال شعار هفته دفاع مقدس با عنوان «من انقلابی‌ام» نامگذاری شده و برنامه‌های این هفته نیز با محوریت این شعار در استان برگزار می‌شود گفت: با توجه به همزمانی هفته دفاع مقدس با ایام دهه محرم متناسب با این وضعیت مقداری برنامه‌های هفته دفاع مقدس بیشتر رنگ و بوی محرم دارد.

وی با اشاره به اینکه اولین روز هفته دفاع مقدس در تاریخ ۳۱ شهریور ماه با عنوان روز معنویت، اقتدار نیروهای مسلح، وحدت ملی و سلامت نامگذاری شده است بیان کرد: در اولین روز این هفته رژه و نمایش اقتدار نیروهای مسلح در شهرستان کرمانشاه ساعت ۸ صبح در بلوار طاقبستان و نمایش ادوات نظامی اجرا خواهد شد.

محمدی افزود: حضور پرشور مردم در نماز جمعه، سخنرانی فرماندهان سپاه قبل از خطبه نماز جمعه، دیدار با امام جمعه شهرستان، ویزیت رایگان بیماران و همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در استان کرمانشاه با توجه به سلامت روحی و جسمی و با ورزش همگانی نیز در روز اول هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

وی از رونمایی از دستاوردهای صنابع دستی و نظامی کشور در روز دوم هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: در تاریخ یک مهرماه که با عنوان روز علم و فناوری، جوانان و سربازان نامگذاری شده زنگ مقاومت به مناسبت بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز علمی زده و در برخی از شهرستان‌ها صبحگاه مشترک نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه با بیان اینکه همچنین در این روز مراسم تجلیل از سربازان در رده‌های سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس و دانشگاه‌ها برای بیان خاطرات را خواهیم داشت بیان کرد: در روز سوم هفته دفاع مقدس در تاریخ دوم شهریورماه با عنوان ولایت‌مداری، همبستگی ملی و دفاع همه‌جانبه برگزاری یادواره‌های شهدا، اردوهای جهادی به مناطق محروم و در برخی از شهرستانها ایست بازرسی نمادین در ورودی شهرستان‌ها را در دستور کار داریم.

وی اظهار کرد: تبیین نقش ولایت و رهبری در حفظ کیان اسلامی در دوران دفاع مقدس، اهمیت پدافند غیرعامل در مقابله با ترفندهای دشمن با توجه به همدلی و همبستگی ملی، تشریح تأثیر حضور روحانیت در جبهه و همراهی با رزمندگان در خطوط مقدم نبرد را از اهم مسائل مهم در هفته دفاع مقدس دانست.

محمدی با اشاره به برنامه‌های روز چهارم هفته دفاع مقدس در تاریخ سوم مهر ماه با عنوان اقتصاد مقاومتی، خودباوری، پشتیبانی مردمی و اصناف گفت: برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و اقتصاد مقاومتی تشکیل شورای عالی بسیج کارگری استان، کمک‌رسانی به محرومیت‌زدایی مناطق محروم و حاشیه استان و افتتاح طرحهای جهادی مانند مسجد در مناطق محروم از اصلی‌ترین برنامه‌های این روز است.

وی توجه به نقش اقتصاد مقاومتی، خودباوری در تولید با نگاه به مدیریت جهادی و انقلابی، بررسی تأثیر پشتیبانی مردمی و اصناف در کم اثر نمودن تحریمها و تهدیدات دشمن در دوران دفاع مقدس را مهم ارزیابی کرد و گفت: در روز پنجم هفته دفاع مقدس در تاریخ ۴ مهرماه با عنوان بصیرت‌افزایی، دشمن شناسی بیداری اسلامی و استکبارستیزی نامگذاری شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه با اشاره به اینکه برنامه شاخص این روز بزرگداشت روز مقاومت گیلانغرب، برگزاری یادواره‌های آبروی محله در حفظ ارتقای فرهنگ جهاد و‌ شهادت که تاکنون مورد استقبال قرار گرفته در اکثر شهرستان‌ها برگزار می‌شود عنوان کرد: برگزاری شب شعر و خاطره ، کارگاه استانی شعر نماز توسط بسیج هنرمندان، کارگاه مادران پرچمدار جنگ نرم در برخی از شهرستان‌ها، نشست‌های روشنگری با موضوع درسها و‌عبرت‌های دفاع مقدس در این روز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این روز تبیین نقش انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، رهبری، وحدت ملی، ادیان و مذاهب مطرح است بیان کرد: بصیرت، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی به عنوان الگوی نهضت‌های مقاومت، پایداری و‌ بیداری اسلامی در مقابله با نفوذ دشمن و‌ مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل و ایادی آنها مانند تکفیری‌ها، وهابیت و داعش در دستور کار قرار دارد.

محمدی با بیان اینکه روز ششم هفته دفاع مقدس در تاریخ پنج مهر ماه با عنوان روز رزمندگان، پیشکسوتان، زنان اسوه‌های صبر و مقاومت نامگذاری شده است افزود: تبیین حماسه عملیات ثامن‌الائمه، بزرگداشت سالروز شکست حصر آبادان، جهادگران و پیشکسوتان دفاع مقدس نیز در دستور کار قرار دارد.

وی بررسی اهمیت خانواده در حفظ ارزشهای اسلامی و صیانت از آرمان‌های انقلاب را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: پیروزی رزمندگان دفاع مقدس و‌ تکریم زنان اسوه‌های صبر و مقاومت، تجلیل از بانوان خادم مناطق عملیاتی و یادمانها، برگزاری مسابقه در برخی از شهرستانها با عنوان الگوی زنان دفاع مقدس نیز در دستور کار برنامه‌های فرهنگی قرار دارد.

محمدی با اشاره به اینکه نامگذاری روز ۶ مهرماه با عنوان شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران و روز ۷ مهرماه نیز با عنوان فرماندهان، عزت‌مداران و حماسه‌آفرینان نامگذاری شده است عنوان کرد: غبارروبی مزار شهدا در کلیه شهرستانها، تجلیل از ایثارگران و جانبازان و خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، بزرگداشت فرماندهان شهید و حضور دسته‌جات سینه‌زنی خاص نیروهای مسلح و بسیج از برنامه‌های دو روز پایانی هفته دفاع مقدس هستند.

وی اظهار کرد: محافل انس با قرآن، زیارت شهدا در مزار شهدا در روز ۷ مهر ماه مصادف با ۸ محرم نیز و تجمع بزرگ عاشوراییان برگزار خواهد شد.

محمدی با اشاره به اینکه شعار این هفته «من انقلابی‌ام» است گفت: عنوان روز نخست هفته دفاع مقدس معپویت، اقتدار نیروهای مسلح، وحدت ملی، سلامت است و رژه نیروهای مسلح، حضور در نماز جمعه و پیاده‌روی خانوادگی از جمله برنامه‌های این روز است.

وی با بیان اینکه شعار روز دوم و سوم به ترتیب علم و فناوری، جوانان و سربازان و ولایت‌مداری، همبستگی ملی و دفاع همه‌جانبه است افزود: روز بازگشایی مدارس و دانشگاهها و گرامیداشت جوانان و تبیین نقش ولایت و رهبری در حفظ کیان اسلامی در دوران دفاع مقدس و تشریح حضور روحانیت در دفاع مقدس از مهمترین برنامه‌های روز دوم و سوم است.

محمدی با اشاره به اینکه شعار سوم شهریور و چهارمین روز از هفته دفاع مقدس اقتصاد مقاومتی، خودباوری، پشتیبان مردمی و اصناف است گفت: توجه به نقش اقتصاد مقاومتی و خودباوری در تولید با نگاه به مدیریت جهادی و انقلابی و بررسی تأثیر پشتیبانی مردمی و اصناف در کم اثر بودن تحریمها و تهدیدات دشمن در دوران دفاع مقدس در این روز قابل توجه است.

وی با بیان اینکه شعار روز پنجم و ششم هفته دفاع مقدس بصیرت‌افزایی، دشمن‌شناسی، بیداری اسلامی،استکبارستیزی و رزمندگان، پیشکسوتان، زنان اسوه‌های صبر و مقاومت است افزود: تبیین حماسه عملیات ثامن‌الائمه و بزرگداشت سالروز شکست حصر آبادان، جهادگران و پیشکسوتان دفاع مقدس و تبیین نقش انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، رهبری، وحدت ملی و ادیان از برنامه‌های این دو روز است.

محمدی با اشاره به اینکه شهیدان، جانبازان و آزادگان، ایثارگران و فرماندهان و عزت‌مداران و حماسه‌آفرینان شعار دو روز پایانی هفته دفاع مقدس است عنوان کرد: غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از ایثارگران و جانبازان و خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و بزرگداشت فرماندهان شهید و حضور دسته‌جات سبنه‌زتی نیروهای مسلح در نماز جمعه سراسر کشور از برنامه‌های دو روز پایانی هستند.

وی با بیان اینکه بزرگداشت هفته دفاع مقدس به ریاست استاندار و دبیری اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار می‌شود گفت: بزرگداشت مراسم هفته دفاع مقدس در ۱۴ شهرستان استان به ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه با بیان اینکه امسال هفته دفاع مقدس با ماه محرم تقارن پیدا کرده است، عنوان کرد: فرهنگ عاشورایی بود که ملت را تا به امروز کشانده است و همین فرهنگ عاشورایی در عراق، سوریه، لیبی و یمن حرکت خود را انجام می‌دهد.