مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

بسیج رسانه ای بین المللی برای اربعین با حضور ۸۰۰ خبرنگار ازسراسر جهان

اندازه فونت :
۱۳۹۶/۰۷/۱۳

بسیج رسانه ای بین المللی برای اربعین با حضور ۸۰۰ خبرنگار ازسراسر جهان

بغداد – گروه فرهنگی سایت مجلس شهدا – در جریان جلسه هماهنگی اربعین با حضور معاون وزیر کشور و سفیر ایران در عراق به عنوان مسئولان اصلی ستاد اربعین در ایران و داخل عراق، اعلام شد که برای پوشش مراسم اربعین امسال ۸۰۰ خبرنگار و حدود ۱۵۰ شبکه بین المللی از بیش از ۲۶ کشور جهان شرکت خواهند کرد.

محمد علی انوشه نماینده اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی و عضو کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی اربعین ، در گزارشی به این جلسه گفت ، برنامه ها و هماهنگی های مورد نیاز برای مراسم اربعین امسال از سه ماه پیش شروع شده و هماهنگی های لازم با طرف های عراقی صورت گرفته است.
وی افزود: براساس برنامه امسال کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی اربعین ، کلیه رسانه های منطقه ، کشورهای اسلامی و نیز ایران و عراق برای بکار گرفتن کلیه امکانات خود بسیج شدند.
انوشه با اشاره به زمانبندی مراسم اربعین حسینی، گفت برنامه های پوشش خبری اربعین از ۲۸ محرم از راس البیشه در جنوب بصره که اولین طلایه داران زائران پیاده درعراق از این نقطه براه می افتند، شروع می شود که این مسیر تا کربلا ۶۰۰ کیلومتر است و مسیر طولانی بعدی از شهر تازه در استان کرکوک و طوزخورماتو در شمال استان صلاح الدین خواهد بود که مسیری حدودا ۲۶۰ کیلومتری است.
به گفته رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی اربعین حسینی ، برای مراسم امسال ۴۰ دستگاه SNG و واحد سیار در ۱۱ مسیر اصلی مستقر خواهند شد و همچنین ۵ مرکز پرس سنتر از نجف تا کربلا جهت ارسال اخبار، عکس و فیلم جهت خبرنگاران رسانه ها در نظر گرفته شده است.
نصب ۶۰ دستگاه دوربین در مناطق مختلف شهر کربلا از دیگر تمهیدات این کمیته است که به گفته انوشه به همراه ۱۷ استودیوی پخش برنامه از ۱۵ تا ۲۰ صفر که اوج مراسم اربعین حسینی است، فعال خواهند بود.
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین، با اشاره به اینکه ۸۰۰ خبرنگار مسئول پوشش برنامه های اربعین هستند، گفت تاکنون برای ۱۵۰ خبرنگار محل اقامت در نظر گرفته شده است و از سایر نهادها برای تامین محل اقامت خبرنگاران کمک خواست.
انوشه با یادآوری اینکه سال گذشته روزانه ۸۰۰ ارتباط زنده از ۱۱۸ شبکه از کشورهای مختلف داشتیم ، گفت، امسال این رقم به ۱۵۰ شبکه خواهد رسید.

منبع ایرنا