مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

زندگینامه و خاطرات شهید مدافع حرم حجت‌ اسدی

اندازه فونت :
۱۳۹۶/۱۲/۰۳

 

 

شهیدمدافع حرم حجت اسدی – زندگی نامه و معرفی

شهیدمدافع حرم حجت اسدی که متولد ۳۰شهریورماه سال ۱۳۶۰ در محله راه آهن شهر قزوین دیده به جهان گشود .

تاریخ شهادت: ۱۳۹۴/۱۲/۲

پس از کسب دیپلم در سال ۱۳۷۸ وارد حوزه علمیه حضرت حجت بن حسن عسگری (علیه السلام) میشود و سپس جهت ادامه به شهر قم مشرف می شود تا سال ۸۹ و پس از تلمذ به قزوین می اید
زدواج

حجت زودتر از هم سن و سالان خود در سن ۱۹ سالگی ازدواج کرد .
و ارمغان آسمانی این سنت مقدس
سه گل پسر به نام های
محسن
مجتبی
محمد حسین
است .

شهیداخلاص
شهیدمدافع حرم حجت اسدی

۴ تا شهید آورده بودند معراج شهدای قزوین، با آقاحجت و چند نفر دیگه رفتیم اونجا؛ شب هیات گرفته بودند دوستان زیاد آمده بودند آقا عبدالله باقری روضه جلسه رو داشت می‌خوند که ما رسیدیم.آقا حجت همون دم در حسینیه یه مقدار جلوتر نشست ماهم کنارش،تا روضه که تموم شد واسه سینه زنی هرچی به آقاحجت گفتیم بریم جلو سینه زنی بخون نرفت؛ گفت مداح‌ها هستند هرچقدر اصرار کردیم قبول نکرد تا جلسه تموم شد، هیچ وقت دنبال مطرح کردن خودش نبود ..

مثل یک پدر

وقتی برای درس خواندن آمدم قزوین چون از قبل با آقاحجت رفاقت داشتم در مناطق عملیاتی جنوب و مناطق عملیاتی دیگه مثل یک پدر مرتب کارهامو رسیدگی می‌کرد، هم بحث کار در ایام فراغت هم بحث هیئت هم….

خلاصه یک شب از ایام ماه مبارک رمضان که در محل طلاییه اردوگاه علم و فناوری بودم، دم افطار دیدم یکی با موتور داره میاد، رفتم جلو آقا حجت بود و افطار و سحر برام آورده بود و می‌گفت چرا منزل ما نیومدی چرا تعارف چرا…خلاصه …

یک روزی هم کامل از وضع من خبر داشت وقتی سید امید برزگر زنگ زد، گفت شماره حساب بده و آقا حجت کار داره، رفتم و دیدم بازم آقا حجت منت برسرم گذاشته…
هیئت شب جمعه‌هایی که قزوین بودم زنگ می‌زد و می‌گفت پیش ما بیا

شهید حجت اسدی شهید پهلوشکسته مدافع حرمی است که حواله شهادت خود را شب شهادت حضرت زهرا(ع) دریافت کرد، او با شهادتش توانست جان بیش از ۴۰ زائر ناموس رواق العظمه حضرت زینب(س) را نجات دهد.

 

شهید حجت‌ اسدی در شب شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) از ناحیه پهلو و بازو ترکش خورد و در جوار بارگاه حضرت‌ زینب کبری (س) به شهادت رسید.

او از بسیجیان قدیمی و با سابقه شهر قزوین بود که در انفجارهای انتحاری پی در پی روز گذشته در اطراف حرم حضرت زینب (س) به کاروان شهدای کربلای امام حسین (ع) پیوست.

اخلاص و صفا و مجاهده او در اجرای برنامه‌های هیئت حسین‌ جان قزوین در اداره یادمان‌های شهدا در جنوب، در برگزاری مراسم اربعین در کربلا، در خاطر و ذهن دوستان و یارانش موج می‌زند.

شهید حجت اسدی از ذاکران اهل بیت، فعالان فرهنگی قزوین و از مسئولان هیئت مذهبی عاشورا و هیئت عزاداران حسین‌ جان (ع) این شهر بشمار می‌رفت که نقش پررنگی در جریانات مذهبی قزوین ایفا کرده بود.

این شهید در زمان حمله آمریکا به شهرهای مقدس نجف و کربلا به صورت شخصی و داوطلبانه برای دفاع از حرم امام حسین (ع) و حرم امیرالمؤمنین علی (ع) به عراق رفته و با متجاوزان آمریکایی و انگلیسی جنگیده بود.

یارانش می‌گویند، همیشه کارهای فرهنگیِ سنگین با آقا حجت بود، شهدای یادمان والفجر یک و شهدای جبهه‌های غرب، حضرت معصومه (س) و صحن‌های جدید و نمایشگاه‌هایش، اردوگاه شهدای علم و فناوری و هیئت‌ها و دست‌اندرکاران برنامه «شب وداع»، مسئولان فرهنگی بعثه رهبری و حاضران در برنامه حسینیه قمی‌های کربلا در ایام اربعین، نجف و صحن حضرت زهرا، مسجد جامع المهدی (عج) و نمازگزارهایش، و همه بچه‌های هیئت حسین‌ جان (ع) قزوین، شاهدان این حرف هستند

این طلبه مجاهد و ذاکر و خادم اهل‌بیت (ع) سابقه خادمی شهدا در مناطق فکه شمالی، معراج شهدای اهواز، دارساوین کردستان، و خادمی زوار اربعین اباعبدالله در کربلا را داشت.

کربلایی حجت اسدی فروشگاه‌های محصولات فرهنگی حسین جان (ع) را نیز در قزوین راه‌اندازی کرد.

از این شهید ۳ فرزند پسر ۶ ماهه، ۷ ساله و ۱۳ ساله به یادگار مانده است.

راهش در این روزگاران سخت پر رهرو باد، امید که خون پاکش مایه نجاتی برای اهالی دیار غفلت باشد.

شاعر گرانقدر یوسف رحیمی نیز شعری به وی تقدیم کرده است،

با عطر غریب یاس پرپر رفتند

از مرتبه‌ی عشق فراتر رفتند

با پهلوی غرق خون و بازوی کبود

تا مرقد بی‌نشان مادر رفتند

محقق ونویسنده: وحیدباقری