مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

معرفی شهید محمدهادی بالیده

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۳/۰۸

نام و نام خانوادگی شهید: محمد هادی بالیده

نام پدر: یوسف

محل شهادت:شلمچه-کوشک

دانش آموز کلاس : اول دوره : راهنمایی رشته : عمومی
تاریخ تولد: ۱ / ۳ / ۱۳۴۸ تاریخ شهادت: ۸ /۶ / ۱۳۶۱

چکیده ای اززندگی نامه شهید
شهید محمد هادی بالیده در سال۱۳۴۸ در خانواده ای مذهبی وعشایری چشم به جهان گشود وی تحصیلات ابتدایی را در مدارس عشایری شروع کرد چون خانواده از نظر مالی بسیار فقیربودندوزندگی عشایری داشتند ونمی توانستند به محلی که به مدرسه نزدیک باشد نقل مکان کنند شهید بالیده مجبور بود روزانه مسافت زیادی را طی کند تا به مدرسه برسد .پس از پایان دوران ابتدایی در مدارس عشایری برای ادامه تحصیل به چنارشاهیجان نقل مکان کردند ،تحصیلات راهنمایی را در مدرسه دکتر شریعتی محله اولادمیرزاعلی شروع کرد در همان ابتدا به عضویت انجمن اسلامی مدرسه درآمد .شهید از دانش آموزان تلاشگر وسخت کوش مدرسه بود وهمکلاسی هایش را در مسائل مذهبی راهنمایی می کرد .این شهید بزرگوار چون علاقه مندبود که از میهن دفاع کنددر حالی که۱۳سال بیشتر نداشت عاشقانه به جبهه شتافت و خالصانه با دشمن بعثی نبرد کرد تا اینکه در منطقه کوشک به شهادت رسید. روحش شاد .

برگزیده ای از فعالیتهای مذهبی؛علمی؛هنری وورزشی شهید
عضویت در انجمن اسلامی مدرسه – شرکت در نماز جمعه وجماعت – شرکت فعال در راهپیمایی ها – مبارزه با افراد وگروه های ضد انقلاب .
فرازی از وصیتنامه شهید:
از پدر وبرادرانم می خواهم که راه مرا ادامه دهند درمورد من ناراحت نباشند مگر من کمتر از آن برادری هستم که نارنجک به کمر می بندد وزیر تانک دشمن می رود تا آن رامنفجر کند اگر من شهید شدم افتخار کنید. از مادرم می خواهم زینب وار راه مرا ادامه دهد و ازنماز وروزه غافل نشود به فقرا ومستمندان کمک کند از شما می خواهم که فرمان امام را لبیک بگویید وحامی رزمندگان باشید پشت جبهه ها را خالی نکنید .