مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

استان هرمزگان مهمان دومین شهید مدافع حرم

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۳/۲۰

بندرعباس – سایت مجلس شهدا- خلیل تختی نژاد دومین مدافع حرم از استان هرمزگان در شب ۱۹ ماه مبارک رمضان به دست تروریست‌ های تکفیری، در سوریه به شهادت رسید.

مدافع حرم خلیل تختی نژاد از استان هرمزگان متواد ۱۰ مرداد سال ۷۲ بود که برای سومین بار به سوریه اعزام شده بود و در سن ۲۴ سالگی به شهادت رسید.
این شهید مدافع حرم ابتدای خدمت اش در سپاه پاسداران شهرستان خمیر مشغول خدمت بود.
شهید تختی نژاد که فرزند آخر خانواده بوده، دارای دو خواهر و برادر است.
پیکر مطهر شهید تختی نژاد هم اکنون در معراج شهدا  است و با انتقال پیکر این شهید به استان هرمزگان، مراسم تشییع و تدفین وی انجام خواهد شد.
با شهادت خلیل تختی نژاد در سوریه، تعداد شهیدان مدافع حرم از استان هرمزگان به ۲ نفر رسید.
شهید عبدالحمید سالاری فرزند حمزه از اهالی روستای سردر سیرمند از توابع شهرستان حاجی آباد به عنوان اولین شهید مدافع حرم از هرمزگان نیز ۱۲ آذر سال ۹۴ در سوریه به شهادت رسید.
همچنین استاندار هرمزگان در این دیدار با تجلیل و قدردانی از رشادت شهدای مدافع حرم، گفت: مدافعان حرم با فداکاری و جانفشانی، مدافع حریم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و ارزش‌های اصیل اسلامی بوده اند.
فریدون همتی افزود: از خودگذشتگی مدافعان حرم امنیت پایدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است و همه ما قدردان این بزرگواران و خانواده‌های معظم آن‌ها هستیم.
شهید خلیل تختی نژاد از پاسداران سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و در نخستین شب از شب‌های پر فیض قدر، در کشور سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد.
شهید خلیل تختی نژاد، دومین شهید مدافع حرم اهل بیت (ع) از استان هرمزگان است.