مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

تولد شهید علی عسگریان فرمانده گردان جند الله

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۳/۲۲

مسئولیت : فرمانده گردان جند الله

نام پدر: رمضانعلی

تاریخ تولد : ۱۳۴۳

تاریخ شهادت : خرداد ماه ۱۳۶۳

محل شهادت : کردستان، دیوان دره روستای نرگسِله

نحوه شهادت : براثر شکنجه‌های فراوان دموکرات و کموله

مزار شهید : شهرستان فلاورجان، گلزار شهدای زازران

دریکی از محله‌های شهرستان فلاورجان (زازران) دیده به جهان گشود. پدرش کشاورز و دومین فرزند خانواده بود اودر حین تحصیل در کشاورزی کمک حال پدر بود و مخارج خانواده را از کشاورزی تامین می‌کرد و در تظاهرات علیه رژیم پهلوی نقش فعالی داشت که بخشی از درآمد را به مبارزه با رژیم فاسد پهلوی اختصاص می‌داد. او اهل مطالعه بود و بیشتر قرآنی که همراه داشت تلاوت می‌کرد و علاقه‌ی خاصی به سوره واقعه داشت.

شهید علی عسگریان محبت بسیار و عمیق به حضرت امام داشت که ایشان جانشین امام زمان (عج) و از ولایت امام معصوم دو شأن مرجعیت دینی و زعامت سیاسی جامعه اسلامی را دارا است و از این رو ولایت حضرت امام را به عنوان فقیه جامع الشرایط پذیرفته و به لوازم آن پایبند بود و اطاعت و پیروی از ایشان را بر خود واجب می‌دانست و اعلامیه‌های حضرت امام را بین مردم توزیع می‌کرد و به رو شنگری مردم می‌پرداخت او قبل از پیروزی انقلاب سفری به قم داشت که از چگونگی فعالیت‌های انقلابی خبردار شود. او در زمان پیروزی انقلاب با شعار نویسی و پارچه نویسی به جمع تظاهر کنندگان خیابان‌های اصفهان پیوست و روزی هم به فکر نوشتن شعار مرگ بر آمریکا به زبان انگلیسی افتاد که با خود به میدان امام اصفهان برد و بین تظاهر کنندگان حمل نمود.

شهید در سال ۱۳۵۸ به فرمان تاریخی حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل بسیج به عضویت در آمد و فعالیت‌های خود را به طور شبانه روزی ادامه داد. تا زمانی که امام فرمان حضور در جبهه‌ها را صادر نمود؛ سر از پا نمی‌شناخت و به آن  به دیده‌ی تکلیف نگریست و تلاش کرد تا هرچه زود‌تر بی چون و چرا و البته آگاهانه به تکلیفش عمل کند. لذا برای فرا گیری آموزش به پادگان آموزشی غدیر اصفهان عزیمت نمود وپس از گذراندن دوره آموزشی با دل و جان و نور امید ، امید وارانه بدون هیچ اجباری با عشق به اسلام از قدرت ایمان و قوت روحی امام روحیه گرفت و در مقابل تجاوز گران و حامیان شرقی و غربی اش به جبهه میرود و در حماسه بزرگ دفاع مقدس با دیگر رزمندگان ، با انگیزه دفاع از مکتب ، انقلاب ، عزت سرزمین خویش با اعتقاد راسخ به درستی و بر حق بودن راهش در مقابل هجوم و تجاوز گسترده دشمن دفاع می‌کند. در تاریخ ۱۵/۰۶/۱۳۶۰ به عضویت سپاه پاسداران ، این نهاد مقدس درآمد و طولی نکشید برای دفاع از عزت الهی مردم ایران در بیت حضرت امام (جماران) مدافع حریم ولایت با پیر جماران میثاق خون بست و شاگرد مکتب خمینی در مدرسه‌ی عشق و شهادت و مایه‌ی قوت قلب مدافعان حریم ولایت شد.

او در تاریخ ۱۹/۱۲/۱۳۶۰ به سیره پیامبر عمل می‌کند و تشکیل خانواده میدهد که ثمره این پیوند یک فرزند دختر می‌باشد.

فرزندش شش ماه بیشتر نداشت که پس از پایان ماموریت از بیت حضرت امام به کردستان اعزام شد. و در مدت ۳ ماه با مزدوران کموله و دموکرات مقابله کرد و سپس عازم دیار جبهه‌های جنوب برای شرکت در عملیات رمضان و والفجر۲ شد.

شهید علی عسکریان با اعتقاد و باور‌های دینی و اسلامی ای که در روح و جان داشت به صورت داوطلبانه و مشتاقانه مجددا به جبهه‌های نبرد رفت و با انگیزه و توان روحی برای دفاع در سختی‌ها و ناملایمت‌های جنگ به پایداری و استقامت به آن روح شجاعت نبرد و امید به پیروزی در عملیات رمضان رشادت هایی از خود به یادگار میگذارد.

شهید با همت بلند ، تواضع و فروتنی ای که از دیگران ربوده بود در اوایل سال ۱۳۶۲ دوباره عازم کردستان شد و درس هایی که در مکتب عاشورایی آموخته بود و همه‌ی  ارزش‌های اخلاقی که با کربلا سرور آزادگان تطبیق داشت در گردان جند الله در عملیاتی در یکی از روستاهای دیوان دره (دواق) پس از ساعت‌ها مقاومت در یک نبرد نابرابر گروهک کمله و دموکرات او را به اسارت میگیرند.

شهید همانند شیر در بند سنگ دلان روباه صفت که قساوت و ددمنشی را به نهایت رساندند شجاعت و دلاورمردی را از کف نداد و به وادی ترس و هراس گام ننهاد و دوران سخت را با شهامت خود هیمنه و غرور دشمن را در هم شکست و به مدت پنج ماه همه‌ی شکنجه‌ها را تحمل نمود و با زمزمه این رهنمود سالار شهیدان که می‌فرمود : (انَّ کانَ دینَ محَمَّد لم یستَقِم الی بقتلی غیا سُیوفَ خذینی) آن چنان رعب و وحشت در دل جنایت کاران افکند که تصمیم به اعدام آن گرفتند و آن را به همراه دو نفر از همرزمانش در روز میلاد قائم آل محمد (ص) با پای برهنه و کوله باری از مقدار زیاد وزنه در کوهستان‌ها کیلومتر‌ها پیاده برده و در روستای نرگسله طی یک دادگاه نمایشی او را به اتفاق همرزمانش به شهادت می‌رسانند و از کوثر زلال آب حیات می‌نوشند.که پس از شهادت توسط مردم آن روستا دفن می‌گردند که با فعالیت‌های مجدانه و خستگی ناپذیر پدر و برادر، سپاه دیوان دره و اهالی آن روستاپیکر مطهر شهید به زادگاهش انتقال میابد و در میان غم و اندوه و استقبال بی نظیر مردم شهر زارزان تشییع و قطعه ای از خاک گلستان شهدای این شهر پذیرای جسم پاکش می‌شود.

فرازی از وصیت نامه شهید نبی الله علی عسگریان

پدرم در روز عاشورا امام حسین(ع) بود که سر علی اکبر(ع) را به دامن بگیرد ولی پدرم تو نبودی در روز ۱۵ شعبان ۱۴۰۴ که قصاب کردستان می‌خواست سرم را ازتن جدا کند و گفت می‌خواهم برای پدرت بفرستم قبل از آن که سر از بدنم جدا کند گفتم به خدا قسم دختر شش ماهه دارم دلم می‌خواهد او را ببینم، نوعروس شش ماهه دارم دلم می‌خواهد او را ببینم مادر پیر چپشم انتظاری دارم.

این وصیتی است که چند لحظه پیش از شهادتم به یادگار نوشتم

اشهد ان لا اله الّا الله                                                                                                 انا لله و انا الیه راجعون