مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

بزودی تفاهم نامه تهران و بغداد برای تسهیل تردد زوار اربعین به امضای وزرای محترم دو کشور خواهد رسید

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۳/۲۹
به امضای وزرای محترم دو کشور خواهد رسید

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی از امضا تفاهم نامه همکاری جمهوری اسلامی ایران با عراق توسط وزرای کشور دو طرف به منظور تسهیل در تردد زائرین اربعین حسینی، تا چند روز آینده خبر داد.

به گزارش سایت مجلس شهدابه نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ این جلسه ظهر امروز دوشنبه با محوریت حل مسائل و آسیب ها در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) به ریاست حیدری دبیر این ستاد برگزار شد.
حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در حاشیه این نشست از امضا تفاهم نامه همکاری جمهوری اسلامی ایران با عراق  توسط وزرای کشور دو طرف به منظور تسهیل در تردد زائرین اربعین حسینی، تا چند روز آینده خبر داد و گفت: پیش نویس تفاهم نامه قبلا توسط دو هیات ایران و عراق تهیه شده است.
در این نشست که با حضور حسینیان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا و تعدادی از دبیران و مدیران  ستاد مرکزی اربعین حسینی تشکیل شد، مشکلات زائرین اربعین حسینی از جمله در خصوص بیمه زائر، دسترسی به خدمات بانکی و ارتباطات مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین برای حل مشکلات مرتبط با حوزه های بانکی، حمل و نقل، ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه و بیمه، اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت های مناسب توسط بیمه مرکزی، مخابرات،‌ بانک مرکزی و دیگر دستگاه های اجرایی تصمیم گیری شد.