مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

اتفاق جالب در دوره یاوران ولایت

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۵/۱۵

مرودشت -سایت مجلس شدا -گفتگوی سایت مجلس شهدا با فرمانده واحد منتخب دوره یاوران ولایت انجام شد.

خودتون معرفی کنید؟
پرویز شهریاری هستم،ناحیه سه شیراز، هنرستان شهدا
چی شد که برای فرماندهی انتخاب شدید؟
در طول سال تحصیلی گذشته سه نفر از افراد شورا را انتخاب کردند به عنوان نامزد های فرمانده واحد مقاومت سال آینده مدرسه یکی از اون افراد من بودم.آخر سال رفتم و آزمون شفاهی رو دادم و طرح ها و برنامه هایی که میخواستم انجام بدم رو به صورت مکتوب به مسئول گزینش دادم و ناحیه هم از طرح ها و برنامه های من استقبال کرد و اینگونه شد که من فرمانده واحد مقاومت مدرسمون شدم.
ویژگی های یک فرمانده واحد چی؟
اول از همه و مهم ترین موضوع با ایمان بودن فرد مورد نظر هست.دومین موضوعی که خیلی اهمیت داره وقت شناس بودنش.سومین موضوع، داشتن وفای عهده چون وقتی کسی وفای به عهد داشته باشد دیگه میشود تا آخر سال روش حساب باز کرد.به عنوان مثال وقتی کسی مسئول تبلیغات میشود دیگه من خیالم راحت ،که برای هیئتی که میخوام برگزار کنم قسمت تبلیغات تمام و کمال کارشون انجام می دهند.
شما به عنوان یک فرمانده واحد چه برنامه هایی برای واحدتون دارید؟
اولین کارم بعد از انتخاب  به عنوان فرمانده این بود که مناسب هایی که در سال تحصیلی وجود داشت  را نگاه کردم.به عنوان مثال:هفته استکبار ستیزی از ۳الی ۱۳ یا هفته ی بسیج رو داریم.برنامه هایی که میخواستم انجام بدیم رو طبق بازه زمانی که داریم پیش رو می بریم.یکی از برنامه هایی که من دارم اردوهای خارج از مدرسه و شهر است که به مدت یک الی دو روز ادامه پیدا می کند.تا دانش آموزان با فضای شاد و مفرح بچه بسیجی ها،با  بسیج بیشتر آشنا شوند تا نشان  بدهیم یک بسیجی، خنده ها و شوخی هاش خیلی بیشتر از مراسمات عزاداری است.
از حال و هوای خودتون در اردوگاه بگویید؟
حال و هوا بسیار هم عالی ، جا دارد از قسمت رادیو اردوگاه و امور خدام که تمامی امکانات را در اختیار فرماندهان  واحد قرار دادند کمال تشکر و قدر دانی به عمل بیاورم.
ملاکتون برای انتخاب اعضای شورای واحدتون چی؟
عضو شورا هم باید وقت شناس باشه و هم وفادار به عهدی که داده و همچنین هر کدام اعضای شورا ،باید خودشون یک فرمانده واحد باشند البته هم باید به این نکته هم توجه کنید که باید به درس خیلی اهمیت بدهند ،چون امروزه تو مدارس بسیجی ها رو یه عده آدم امل و بیکار می دانند.

یک  اتفاق جالب در طول دوره تا الان رو بگویید؟

دیشب ما برای ایام شهادت امام رضا (ع) مراسم عزاداری گرفتیم اما یک دفعه ۴۵ دقیقه قبل از شروع مراسم متوجه شدیم مواد غذایی برای پذیرایی به اون مقداری که میخواستیم نبود و همچنین وسایل دکور هم تکمیل نبود و ما تو بحران قرار گرفتیم این جا بود که تصمیم گرفتم به حضرت زهرا (س) توسل کنم. باور کردنی نبود تمامی بحران ها از بین رفت. و مراسم عزاداری به بهترین شکل ممکن برگزار شد.

خبرنگار:رنجبر

عکاس:محمد امین زرین پور