مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

خاطره ای کوتاه از شهید علی قلیپور

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۷/۱۵

خاطرات کوتاه ازشهید علی قلیپور

در توصیف اخلاقیات و شخصیت شهید، مادرش با بیان مطالب و مواردی نقل می کند:« فرزندم هم درس می خواند و هم به کار مشغول بود. از جمله کارهای خانه، مردم و در عمران و آبادی محل بسیار تلاش می کرد. او خیلی منظم و مرتب و همیشه مواظب برادران خود بود. به ماهی گیری بسیار علاقمند بود. احترام به والدین را بسیار دوست داشت و اهمیت می داد. خصوصا به بنده بسیار علاقمند بود. زمانی که او به مفقودیت رسید، پدر از فراغ او از دنیا رفت.»

همسر شهید نیز در باب اعتقادات وی نقل می کند:« زمانی که در تهران بودیم، حتما در نماز جمعه و جماعات شرکت می کردیم و در ماه هایی محرم، عزاداری و سینه زنی داشتیم و روز عاشورا نیز همچون دیگر عزاداران حسینی حضور می یافتیم. او بسیار زیاد پایبند به واجبات دینی بود و علاقه شدیدی نسبت به مطالعه کتاب های دینی و مذهبی داشت. در مقابل سختی ها و مشکلات، فقط توکل به خدا داشت و از کسی کمک نمی گرفت. تمام تلاش خود را داشت تا پیروز شود.»

📜توصیه نامه جاویدالاثرشهید علی قلیپور

به شما عزیزان توصیه می کنم که تا پای جان تابع و پشتیبان ولایت فقیه باشید. به یکدیگر خوبی کنید و زندگی را آنگونه ادامه دهید که خدا و قرآن و پیامبرخدا فرموده اند. ساده زیست باشید و از تجملات دوری کنید. دنباله رو روحانیت متعهد باشید و در کارهای خود مسیری را انتخاب کنید که دنیا دوستی در آن نباشد.
عزیزان شما را سفارش می کنم به مطالعه زیاد، که باعث می شود دید بازتری نسبت به همه مسائل داشته باشید و تصمیمات بهتری در زندگی بگیرید. ازخواهرانم می خواهم که حجاب خود را رعایت کنند که برترو بالاتراز خون شهید است.