مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

پنجمین یادواره سرداران و٢۵شهید

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۰۹/۰۳

ملتی که دستش از قدرت خالی شد به راحتی له می شود.

سید ناصر حسینی دیشب در یادواره سرداران و ۲۵ شهید بخش امام حسن و منطقه نفتی بهرگان ضمن تبیین الگو پذیری جوانان بویژه رزمندگان مقاومت درکشورهای اسلامی از فرهنگ دفاع مقدس گفت: تعطیلی دستاوردهای هسته ای و کوتاه آمدن در برابر دشمن مشکل آنها را حل نمی کند بلکه دشمنان تفکر شهید فهمیده و شعار ما می توانیم را برنمی تابد.
وی سبک فرماندهی و مدیریت فرماندهان دفاع مقدس را شاخص و مدل مدیریت در حکومت اسلامی دانست و تفاوت این سبک را با دیگر مدل ها در صحنه جنگ دو واژه بروید و بیایید معرفی کرد.
این نویسنده دفاع مقدس عشق رزمندگان به خدا و اهلبیت را یکی دیگر از ویژگیهای دفاع مقدس دانست و گفت: با عشق می شود محاسبات دشمن را بهم ریخت، با عشق استراتژی تن در برابر تانک معنا پیدا می کند، از منظر بزرگان درجنگ کلاسیک هر کس در جنگ کشته شد شکست خورده است اما حماسه اباعبدا..(ع) چه شکستی داشت که اکنون بعد از قرن ها چندین میلیون انسان پای پیاده به زیارت او می روند، لیکن در این راستا اسرای ما در زمان اسارت برای عزاداری امام خود متحمل شکنجه ها می شدند و این همان عشق بود.
جانبازدفاع مقدس به روحیه استکبار ستیزی شهدا در وصیت نامه ها پرداخت و در این زمینه عقبه دشمن بعثی را تفکر فرد گرایی نظام سلطه دانست واظهار داشت: شهدا دشمن را خوب شناختند اما برخی امروز دشمن را نمی شناسند و با نگاه به غرب سال های سال ملت را معطل یک توافق کردند و از ظرفیت داخل غافل شدند و باید جواب پس بدهند.
حسینی با بیان اینکه در یادواره شهدا باید آمریکا معرفی شود و نگاه خود کم بینی تعریف شود تصریح کرد: اگر عقبه دیپلماسیِ کرنش و سازش اقتدار نباشد آیا کسی برای مذاکره با ما صف می کشد؟ اگر برای مذاکره صف می بندند چه می خواهند؟ صف بسته اند که مولفه های قدرت را از شما بگیرند، ملتی که دستش از قدرت خالی شد به راحتی له می شود.
او در پایان به تکلیف گرایی بعنوان درسی از درسهای شهدا یاد کرد و عنوان نمود: تکلیف گرا ملت را از فرد گرایی بیرون می آورد و باعث می شود مادری با دست خود جوانش را راهی جبهه ها نماید و بی شک این شاخصه میل دشمن نیست.
یادگار دفاع مقدس با تاکید بر الگو گیری از شهدا ابراز کرد: در سیره و حکومت شهدا فیش های نجومی نمی بینید ولی شهید عالی را می بینید که به فرمانده سپاه ساری نامه می نویسد که من از قِبَل زمین های کشاورزی وضعیت خوبی دارم لذا حقوق من را نصف کنید.
گفتنی است در این یادواره که به همت حوزه مقاومت بسیج سیدالشهداء بخش امام حسن برگزار شد حجت الاسلام وافی در قالب پرده خوانی در دو بخش تهاجم فرهنگی دشمن در زمینه بازیهای کامپیوتری کودکان و همچنین روایت گری فداکاری شهدا ورزمندگان به اجرای برنامه پرداخت.

خبرنگار سایت مجلس شهدا فلاحتی از استان بوشهر

photo_2018-11-24_22-10-00

photo_2018-11-24_22-09-51

photo_2018-11-24_22-09-44