مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

مراسم بزرگداشت عالم مجاهد آیت الله شاهرودی (ره) و نشست سیاسی حماسه ۹ دی با حضور مردم و مسئولین

اندازه فونت :
۱۳۹۷/۱۰/۰۹

آیت الله هاشمی شاهرودی (ره)، سیاست دینی داشت، نه دین سیاسی.
۹ دی را بزرگ میشماریم تا چشممان باز شود که محور،  ولایت است.

به گزارش خبرنگار سایت مجلس شهدا فارس، امروز (۸ دی ماه ۹۷) مراسم بزرگداشت عالم مجاهد و کارگزار باوفا، آیت الله شاهرودی (ره) و نشست روشنگری حماسه ۹ دی، با حضور خانواده شهدا، امام جمعه، سرهنگ توکل، مسئولین ادارات، طلاب و دوست داران نظام و انقلاب اسلامی، در سالن اجتماعات شهید بارورز برگزار گردید.

ابتدای مراسم آقای روحانی با تاکید بر حفظ راه علما، آیت الله شاهرودی (ره) را به عنوان پل ارتباطی امام (ره) و شهید سیدمحمدباقر صدر معرفی کرد، این عالم بزرگ دنبال سیاست دینی بود، یعنی به دنبال تواضع و ولایتمداری و …

این عالم در کمال فروتنی، منیت را از بین برده بود و هیچگاه دنبال قدرت نبود.

امام جمعه در ادامه صحبت ها گفت: آنجایی که منیت ها گل می کند، فساد شکل می گیرد، اغتشاشات ۸۸ حاصل همین منیت ها و ترجیح منافع شخصی بر منافع ملی بود.

آقای روحانی در ادامه صحبت ها الگو و راه مستقیم را امثال آیت الله شاهرودی (ره) معرفی کرد، او بالاترین منصب ها را در این نظام داشت.

در ادامه با اشاره به فتنه ۸۸ بیان کرد: در فتنه ۸۸، جریان نفاق و فریب شکل گرفت و نظام را متهم به فریب و تقلب کرد، چندماه کشور را به عقب انداخت.

قدرت جمهوری ما، مردم سالاری است.
این همه مردم در انتخابات حاضر شدند و قدرت سیاسی شان را به رخ دنیا کشیدند ولی عده ای اینطور خیانت کردند.

امام جمعه خفر با اشاره به قرآن گفت: در قرآن، حرف از عذاب شدید، زمانی است که کسی مقابل ولی فقیه و امام بایستد و شراب خوار شرف دارد به کسی که با رهبری زوایه دارد، سرانجام این زاویه می شود اینکه تا پای آتش زدن خیمه امام حسین (ع) می رود.

انتهای آن، کربلاست که روی سینه پسر پیغمبر (ص) می نشیند.

در ادامه مراسم، سرهنگ توکل (فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان جهرم) ایراد سخن کرد و گفت:
آیت الله شاهرودی (ره) کسی است که سه تن از برادرانش توسط رژیم بعث عراق به شهادت رسیدند. ایشان سرباز ولایت است و حتی یک مورد هم نتوانستند از او بگیرند برای حمله به او.

سرهنگ توکل با اشاره به داشتن بصیرت، گفت:
خیلی ها کنار امام خمینی (ره) بود ولی برای فردا بصیرت نداشتند. از قطار انقلاب پیاده می شوی یا خودت را پایین می اندازی اگر بصیرت نداشته باشی.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گفت: جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب را در چند روز آینده خواهیم گرفت با مرگ بر آمریکا، بر حسودان داخلی، مزدوران داخلی و …

فاطمه افزری خبرنگار افتخاری سایت مجلس شهدا فارس/ شهرستان جهرم/ بخش خفر/ سالن اجتماعات شهید بارورز

photo_2018-12-30_17-20-41

 

photo_2018-12-30_17-20-51