مجلس شهدا

مجلس شهدا

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

سالگرد شهید وحید حسین زاده

اندازه فونت :
۱۳۹۸/۰۱/۲۸

شهید بزرگوار ستوانسوم وحید حسین زاده در آبان ماه ۱۳۶۶ در قوچان و در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود. این شهید بزرگوار تحصیلات خود را تا پایان مقطع متوسطه در زادگاهش به اتمام رساند.

وحید حسین زاده در خرداد ماه سال ۱۳۹۱به استخدام نیروی انتظامی درآمد و پس از طی دوره آموزشی در فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان مشغول به خدمت شد. وی که در عرصه دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حریم ولایت به چیزی جز تحصیل رضای الهی نمی‌اندیشید همواره در صف اول مبارزه علیه تهدیدکنندگان نظم و امنیت قرار داشت و زندگی خود را وقف آسایش هموطنانش کرده بود.

شرح شهادت

بامداد ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ عوامل تروریستی که با استفاده از وضعیت جغرافیایی و پوشش جنگلی منطقه، خود را به نزدیکی مرز ایران رسانده بودند با به کارگیری سلاح های دوربرد، از داخل خاک پاکستان اقدام به تیراندازی به سمت برجک مرزبانی کردند، تروریست ها که قصد داشتند با پشتیبانی آتش عوامل خود، برجک را تصرف کنند با ایستادگی و رشادت نیروهای مرزبانی از رسیدن به اهداف شوم خود ناکام مانده و پس از حضور نیروهای کمکی از محل متواری و به عمق خاک کشور پاکستان پناه بردند.

نتیجه درگیری میان دو طرف با رشادت‌های جانانه ستوانسوم وحید حسین زاده و همرزمانش با دفع تجاوز معاندین کوردل همراه می‌شود اما سرانجام این غیور مرد عرصه مرزبانی در اثر اصابت گلوله اشرار به قفسه سینه مجروح شده و در حین انتقال به بیمارستان به فیض شهادت نائل می‌ شود و با دفتری پرافتخار از رشادت و سلحشوری از زمین خاکی به عرش الهی عروج می‌کند.